Helyszínek

Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely és Magyar Naív Művészetek Gyűjteménye

Ki gondolná, hogy mindennapi életünk kisebb-nagyobb változásait nyomon követhetjük játékainkban. Ezeket a babákat valamikor egy világjáró édesapa hozta kislányának, népek szokásait, öltözékeit és sok más érdekességet játszottak, tanultak együtt velük.
A „15 nemzetiség babái” sorozat az egykori Szovjetunióban készült 1963-ban a Moszkva-környéki Puskin Játékgyárban. A Szórakaténusz Népek játékai gyűjteményének különleges darabjai.

„Egyedül éltem a tanyán, mint egy remete. A száj- és körömfájás zárlata idején unalmamban kitaláltam, hogy a magam szórakozására a szénhez kapott egyik tüzifából embert faragok … A szomszédok, meg az olykor kilátogató anyám is megijedt tőle.” Elkészült faragásai lettek a naiv művész társai. A szobrásszal készített beszélgetések őrzik ezeket a sorokat, melyek a gyermekkoráról szóló kézírásos önéletrajzzal együtt a múzeum archívumában olvashatóak.